Mehmet Hadi Tunç

Mehmet Hadi Tunç Kimdir? Elazığ'da 1959 yılında doğan Mehmet Hadi TUNÇ, ilk ve orta eğitimini Elazığ'da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden 1982 yılında mezun olmuştur.

Mehmet Hadi Tunç

Elazığ’da 1959 yılında doğan Mehmet Hadi TUNÇ, ilk ve orta eğitimini Elazığ’da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden 1982 yılında mezun olmuştur.

Meslek hayatına  Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak başlamış ve devamında Elazığ Yem Fabrikası’nda 1986 yılında şef olarak çalışmıştır. Hilvan Yem Fabrikası Müdürlüğüne 1988 yılında getirilen Mehmet Hadi TUNÇ, 1992 yılından itibaren İstanbul Yem Fabrikasında Müdür olarak, 1994 ila 2005 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlük, Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği, Şeker Kurulu üyeliği ve Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2013-Ekim döneminde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, 2017-Ekim döneminde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı olarak çalışmıştır.

Mehmet Hadi TUNÇ, 2018-Ağustos döneminde Tarım ve Orman Bakanlığında Bakan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz