İşlem çiftlerinin kaldırılması

Uluslararası kripto para borsası olan Binance kendince etkin görmediği kripto paraları işlemden kaldırmaktadır.

İşlem çiftlerinin kaldırılmasının etkisi

Binance tek taraflı aldığı kararlar ile verdiği kısa sürede (genelde 15 gün civarı) kripto varlıkları elden çıkartmanızı istemektedir. Ancak, zaten etkin olmayan fiyatı yüksek oranda düşmüş olan kripto paraları, düştüğü fiyatlardan satmak aşırı zararları da beraberinde getirmektedir.

Bu nedenle, Binance ve diğer bu tarz borsalardan arkasında güçlü idare olmayan ve/veya diğer büyük borsalarda işlem görmeyen kripto varlıklar kesinlikle alınmamalıdır. Özellikle binance borsasının kendi çıkardığı ve arkasında sadece binance borsasının olduğu herkesin bildiği ana kripto varlıklardan olmayan kripto paraları/tokenların, kesinlikle alınmaması gerekir. Çünkü sadece binance borsasında olan ve adı sanı belli olmayan markasız kripto varlıkları işlemden kaldırılmadan önce başka borsalara da aktaramazsınız; elinizde kalır…

Bu şekilde belki 10 TL’ye aldığınız kripto varlık zaten 1 TL’ye düştüğü için ya tamamen varlığınız yok olacak ya da büyük oranda bir zararla 10 TL’ye aldığınız varlığı 1 TL’ye satıp çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle BTC, ETH, XRP, ALGO ve SHİB gibi ana coinlerin dışındaki kripto varlıkları başta Binance olmak üzere hiçbir borsadan almayın. Aksi takdirde, bu borsalar sizin kişisel durumunuzu dikkate almaksızın, zararın en çok olduğu anda (kandilerince etkin olmayan durumlarda) ilgili kripto varlığı borsadan kaldırırsa servetinizin tamamını kaybedersiniz. Binance donma sorunuyla ilgili bilgiye buradan başvurulabilir.

İşlem çiftlerinin kaldırılması nedir

Uluslararası kripto para borsası olan Binance kendi politikaları gereği etkin görmediği kripto paraları işlemden kaldırmaktadır. İşlemden kaldırılan kripto varlıklar, verilen sürede ya satılıp elden tamamen çıkarılmalıdır. Yoksa bu varlıklar kaldırılma tarihi itibariyle borsa üzerinde varlık sayısı olarak donmaktadır. (bu tarih itibariyle alım ve satıma konu edilemez, sadece miktar olarak görünür)

1 YORUM

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz