Burhan Ersoy

1958 yılında Samsun'da Burhan Ersoy, ilköğrenimi ve lise eğitimini Amasya'da tamamladıktan sonra Üniversite öğrenimini Samsun ilinde tamamlamış ve akabinde mesleki hayatına 1976 yılında Merzifon Zirai Donatım Kurumunda başlamıştır.

Burhan Ersoy

1958 yılında Samsun’da Burhan Ersoy, ilköğrenimi ve lise eğitimini Amasya’da tamamladıktan sonra Üniversite öğrenimini Samsun ilinde tamamlamış ve akabinde mesleki hayatına 1976 yılında Merzifon Zirai Donatım Kurumunda başlamıştır. Ankara Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde 1986 yılında çalıştıktan sonra Şube Müdürü Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde ve Merkez Atama Daire Başkanlığında 1986 yılında çalışmıştır. 1988 ila 1991 yıllarında Devlet Bakanlığı Müşaviri olarak çalıştıktan sonra1991 ila 1996 yıllarında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü ve Başbakanlık Basın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanı Vekili olarak çalışmıştır.

Burhan Ersoy, 1997 yılında ve devamında farklı kamu kurumlarında ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve Devlet Bakanlığında Müşavir kadrolarında çalışmış, daha sonrasında 2003 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Bunun yanında, farklı kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuş olan Burhan Ersoy, hâlihazırda Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ile Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. 2020-Şubat döneminden itibaren Vakıflar Genel Müdürü ile Vakıflar Meclisi Başkanı görevine getirilmiş ve hâlihazırda aynı görevi yerine getirmektedir.

Burhan Ersoy, 2020-Aralık döneminden itibaren Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevine atanmış ve 2021-Ağustos dönemi itibariyle hâlihazırda aynı görevleri sürdürmektedir.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz