Meslek hayatı

Hayati İnanç’ın Youtube platformunda “Hayati İnanç” adında Youtube kanalı bulunmaktadır. Platformun üye sayısı her geçen gün hızla artmakla beraber, 2021-Ekim döneminde yaklaşık 360 bin üyesi bulunmaktadır. Bu kanalda sık sık kısa kısa şiir veya başka konularda paylaşımlarda bulunmaktadır. Ancak, kendi Youtube kanalında 2023 yılı itibariyle video yayınlamayı azaltmış ve daha çok TV programlarına ağırlık vermiştir.

Av.Hayati İnanç Eserleri

Av.Hayati İnanç’ın eserleri aşağıdaki gibidir;

Can Veren Pervaneler 

Can Veren pervaneler 2

Can Veren Pervaneler 3

Can Veren Pervaneler 4

Can Veren Pervaneler 5

Can Veren Pervaneler 6

Fabrika Ayarı

  • Divan edebiyatı ve şiir alanında üstadlık seviyesinde görülen Hayati İnanç’ın yaklaşık 7 bine yakın beyti ezbere bildiği ifade edilmektedir. 
  • Hayati İnanç, ayrıca mymecra adlı youtube kanalında program yapmaktadır. Başlangıçta haftalık olarak yaklaşık 20 dakika üzerinden yayınlanan programlar son dönemlerde üstadın vaktinin kifayetsizliği nedeniyle nadiren yayınlanmaktadır.
  • Hayati İnanç, ülkemizin son yüzyıldır içine düştüğü cehalet çukurunun içinde bir yıldız olarak görülmekte ve kendisini İslama yakın hisseden gençler tarafından büyük bir teveccühle takip edilmektedir.
  • Hayati İnanç, daha önce TRT Diyanet TV’de yaptığı Can Veren Pervaneler adlı programı, 2022 yılından itibaren Ülke TV’de yapmaya başlamıştır. Bu programlar aynı zamanda kişisel youtube sayfasından yayınlanmaktadır.
  • Hayati İnanç, 2023 yılı itibariyle TRT Türk’te program yapmaktadır.

Av.Hayati İnanç

Denizli ilinin Çameli ilçesinde 1962 yılında doğan Hayati İnanç, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olmuş ve akabinde bir süre serbest avukat olarak çalışmıştır. Hayati İnanç, avukatlığın yanında yöneticilik, yayıncılık, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yapmış ve TRT ekranlarında “Can Veren Pervaneler” adlı programın yapımını ve sunumunu üstlenmiştir.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz